Offline

Zlín se rozroste: Až 500 nových bytů pro mladé rodiny, seniory a lékaře

Zlínští zastupitelé se snaží zajistit nové byty pro mladé rodiny. Aktuálně se staví dům Na Slanici s 28 byty, další projekty jsou v přípravě. Plánuje se 20 domů po 20 bytech, s vysokou architektonickou kvalitou.

Blog
Před 2 dny
REGIONZLIN.CZ

Klíčový semafor v Otrokovicích opět mimo provoz. Městu hrozí dopravní kolaps!

Dopravní křižovatka ulic Nadjezd a Komenského v Otrokovicích má opět nefunkční semafory, což způsobuje dopravní komplikace a zácpy. Situaci komplikuje i nadcházející hudební festival, který přiláká mnoho návštěvníků.

Blog
Před 5 dny
REGIONZLIN.CZ

Nový přechod a bezpečnostní úpravy. Rekonstrukce Zlínské Vavrečkovy ulice

V městské části Zlína, Vavrečkově ulici, proběhnou významné rekonstrukční práce, zahrnující výměnu asfaltového povrchu a opravy kanalizace. Nový přechod pro chodce zlepší bezpečnost. Kvůli opravám se uzavře parkoviště. Práce proběhnou během letních prázdnin, ulice bude průjezdná od poloviny srpna.

Blog
Před 5 dny
REGIONZLIN.CZ

Talentovaný Slončík míří do Plzně. Nový začátek po sestupu Zlína!

Mladý talent Slončík se prosadil ve Zlíně, kde v sezóně 2023 odehrál třicet zápasů a vstřelil pět branek. Po sestupu Zlína do druhé ligy přestupuje do Plzně, kde vidí příležitost k dalšímu růstu. Oceňuje směr a fungování klubu a těší se na účast v evropských pohárech.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

Most přes Moravu bude levnější: Zrušení průplavu přineslo úspory!

Stavba mostu přes řeku Moravu ve Starém Městě bude jednodušší a levnější díky zrušení plánů na průplav Dunaj-Odra-Labe. To umožní obcím rozvoj infrastruktury a turistických projektů, jako je přístaviště Slovacko. Někteří ekologové varují před možným zneužitím uvolněných pozemků developery.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

Otrokovice - nová záchranářská základna za 139 milionů

Nová výjezdová základna v Otrokovicích pro záchranářské týmy je kompletně vybavená a plně funkční, s trenažérem pro řidiče sanitních vozidel a zázemím pro biohazard tým. Základna nabízí větší bezpečnost, prostor pro školení a přípravu na mimořádné události.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Dvoudenní festival "Rožnov mě baví 2024" bude plný zábavy

V pátek odpoledne se koná sousedský stůl na Lázeňské ulici s grilováním vedení města, soutěží o nejchutnější frgál a tanečním vystoupením. V sobotu v městském parku proběhnou koncerty, zábava pro děti a dospělé, a to vše pod moderátorstvím Zbyňka Ternera.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Cetechovice volají po zásahu proti kůrovci v lesích

Obyvatelé Cetechovic na Kroměřížsku upozorňují na nekontrolované šíření kůrovce v místních lesích. Spolu s lesníky žádají zásah České inspekce životního prostředí (ČIŽP) kvůli množství mrtvých stromů a zanedbané péči o lesy.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Nová mobilní aplikace usnadní turistům cestování po Česku

Zakladatelé a autoři aplikace, společně s Asociací turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR), zahajují spolupráci na projektu on-line informačního turistického centra (OITC) – mobilní aplikace, která usnadní turistům přístup k informacím o zajímavostech, událostech a službách v ČR.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Rekonstrukce Velkého kina ve Zlíně ohrožena kvůli stavu nosné konstrukce

Rekonstrukce Velkého kina ve Zlíně naráží na problémy kvůli špatnému stavu nosné konstrukce, která byla kdysi považována za technický zázrak. Město plánuje zachovat historické nosníky jako estetické prvky a postavit novou konstrukci pro zvýšení střechy. )

Blog
Před 4 týdny
REGIONZLIN.CZ

AI: Jarošovy Vize pro Zlínský Kraj a Lekce z Texasu

Rozhovor s radním Zlínského kraje Jiřím Jarošem se týkal potenciálu umělé inteligence a jejího využití v rozličných oborech. Jaroš zdůraznil roli, kterou AI hraje ve zdravotnictví, vzdělávání i bezpečnosti. Diskutoval o cestě Texasu k technologickému centru a jak by tento model mohl sloužit jako inspirace pro Zlínský kraj.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Od začátku roku poklesla výstavba bytových projektů

Český stavební sektor zažil v prvním čtvrtletí 2024 pokles produkce o 4%. Pozemní stavitelství pokleslo o 7,4% a snížil se počet nových bytových projektů o 15,1%. Tato situace je způsobena nerovnováhou na trhu a válkou na Ukrajině, která zvyšuje ceny materiálů a snižuje počet pracovníků.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Nárůst daně z nemovitosti pro podnikatele rozvířil vody

Město Zlín zaznamenalo významné zvýšení daně z nemovitosti, které překvapilo mnoho obyvatel města. Koeficienty, na základě kterých se daně vypočítávají, byly zvýšeny, což vedlo k výraznému nárůstu daní. Zvýšené daně pramení z potřeby financování veřejných služeb.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Záchrana obuvnického oboru v Česku?

Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) vede iniciativu na záchranu obuvnického oboru v Česku, zvláště v Zlínském kraji. Plánují zřídit nový školský obor zaměřený na výchovu nových ševců a šiček.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Informace o vstupenkách na MS 2024 v kostce

Pražská O2 Arena a Ostravar Aréna hostí zápasy MS v hokeji 2024. Vstupenky na samostatné zápasy byly spuštěny 16. ledna 2024 a většina z nich je vyprodána. VIP vstupenky jsou k dispozici od 5. prosince, zahrnují catering a samostatný vstup, s cenami začínajícími na 4390 Kč.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZLIN.CZ