ZPRÁVY Kultura Zlínský kraj

Zlín se rozroste: Až 500 nových bytů pro mladé rodiny, seniory a lékaře

Zlínští zastupitelé se snaží zajistit nové byty pro mladé rodiny. Aktuálně se staví dům Na Slanici s 28 byty, další projekty jsou v přípravě. Plánuje se 20 domů po 20 bytech, s vysokou architektonickou kvalitou.

0

Před 2 dny Rebeka Schmidt

Chřiby: Objevte 15 km dlouhou stezku plnou přírodních krás a historie

Naučná stezka dlouhá 15 km v pohoří Chřiby nabízí přírodní a historické zajímavosti. Začíná u chaty Bunč, vede kolem přírodní památky Budačina a rezervace Záskalí a míjí Komínské skály.

0

Před 3 dny Michaela Prokopová

Krize dětské duše. Nové centrum pomůže ve Zlíně

Sebepoškozování mezi dětmi je na vzestupu a Česká republika má jen 170 dětských psychiatrů, což znamená dlouhé čekací doby na pomoc. Nové Centrum duševního zdraví ve Zlínském kraji by mělo situaci zlepšit do tří let. Psychiatrická nemocnice v Kroměříži je přetížena, stejně jako další krajské nemocnice.

5

Před 4 dny Adam Wágner

Unikátní šperky a poklady Velké Moravy. Nová výstava v Archeoskanzenu Modrá!

Cenné šperky a jedinečné archeologické nálezy z Velkomoravy budou představeny v nové výstavě "Elity Velké Moravy" v podzemní expozici Archeoskanzenu Modrá. Kurátor Luděk Galuška zdůraznil, že přeprava byla pečlivě zabezpečena. Expozice, nákladná na výstavbu, bude splňovat přísné evropské standardy a ukáže mimo jiné náušnice, prsteny a originální zvon z 9. století. Otevření proběhne 20. června a doporučuje se rezervace.

0

Před 6 dny Ester Vohradská

Ve Valašském Meziříčí vzniká 30 nových bytů pro seniory za 250 milionů

V Valašském Meziříčí chystá radnice nový bytový dům pro seniory na J. K. Tyla! Projekt nabídne třicet moderních bytů 1+kk a má vyřešit nedostatek kapacit. Očekávané náklady se pohybují kolem 250 milionů korun. Podobné iniciativy sledují i jiná města, jako je Slavičín a Kroměříž.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Zámek v Napajedlích otevírá brány veřejnosti pro referendum

V neděli 2. června 2024 se v Napajedlech díky spolupráci soukromého majitele a iniciativy Otevřeme srdce města otevřely pro veřejnost brány zámku. Tato akce má za cíl podpořit odkoupení zámku a parku městem za 133 milionů korun. Iniciativa usiluje o vyhlášení referenda a k tomu potřebuje získat 1127 podpisů.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Talentovaný Slončík míří do Plzně. Nový začátek po sestupu Zlína!

Mladý talent Slončík se prosadil ve Zlíně, kde v sezóně 2023 odehrál třicet zápasů a vstřelil pět branek. Po sestupu Zlína do druhé ligy přestupuje do Plzně, kde vidí příležitost k dalšímu růstu. Oceňuje směr a fungování klubu a těší se na účast v evropských pohárech.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Zámek v Kroměříži září v novém po rekonstrukci!

Arcibiskupský zámek v Kroměříži prošel rozsáhlou obnovou, financovanou převážně z evropských dotací. Projekt zahrnoval opravy střechy, restaurace sálů a zpřístupnění nových prostor. Mezi novinky patří muzeum arcibiskupské gardy a balkonové sály. Návštěvníci nyní mohou obdivovat komplexní krásu zámku, zapsaného na seznamu UNESCO.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Dvoudenní festival "Rožnov mě baví 2024" bude plný zábavy

V pátek odpoledne se koná sousedský stůl na Lázeňské ulici s grilováním vedení města, soutěží o nejchutnější frgál a tanečním vystoupením. V sobotu v městském parku proběhnou koncerty, zábava pro děti a dospělé, a to vše pod moderátorstvím Zbyňka Ternera.

0

Před 2 týdny Rebeka Schmidt

Zlínská radnice spouští soutěž na rekonstrukci zámku

Zlínská radnice zahajuje veřejnou soutěž na rekonstrukci zámku podle vítězného návrhu architekta Pavla Mudříka. Projekt bude obsahovat obnovu fasády, vstupních prostor a střechy, vč. společenských sálů, a využití podkroví. Finální dokumentace a stavební povolení se očekávají do roku.

0

Před 2 týdny Adam Wágner

Novinky a akční slevy od osmi top značek karavanů

Těšit se můžete na novinky od osmi renovovaných značek karavanů a obytných vozů, jako Mobilvetta, Laika, Eura Mobil, Fendt Caravan, Vantourer, Etrusco a McLouis. Každá značka nabízí unikátní vlastnosti, které vyhoví různým potřebám a preferencím. Nechybí ani atraktivní akční slevy.

0

Před 2 týdny Ester Vohradská

Zlín Film Festival - 289 projekcí a 53 delegací

V Zlíně začal 30. května 64. ročník Zlín Film Festivalu s 289 projekcemi na 14 místech. Akce přivítá 53 filmových delegací, domácí i zahraniční hosty. Součástí je bohatý doprovodný program, včetně aktivit na podporu duševního zdraví dětí.

0

Před 3 týdny Lenka Hubingerová

Dekorace do bytu: Jak vytvořit stylový a pohodlný domov

Každý domov má svůj jedinečný charakter, který odráží osobnost a styl jeho obyvatel. Dekorace jsou tím klíčovým prvkem, který dodává prostoru život a jedinečnost. Pokud hledáte inspiraci pro svůj byt, přinášíme vám několik tipů a nápadů, jak vytvořit stylový a pohodlný domov.

0

Před 3 týdny REGIONPLZEN.CZ

Zrekonstruované tržiště Pod Kaštany otevřeno

Zlínské tržiště Pod Kaštany prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, která byla potřeba kvůli dlouhodobě zanedbanému stavu. Práce zahrnovaly modernizaci a zlepšení ekologických aspektů prostoru. Projekt respektoval potřeby památkové péče a uživatelů tržiště.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská
UNIWEB - weby od lidí pro lidi