ZPRÁVY Ekonomika Zlínský kraj

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

0

Před 4 dny Adam Wágner

Luhačovice investují 850 tisíc do obnovy sakrálních staveb

Město Luhačovice plánuje investovat 850 tisíc korun do oprav sakrálních staveb v Polichně, Řetechově a Kladné Žilíně. V Polichně bude opravena kaplička, v Řetechově zvonice a v Kladné Žilíně socha. Tyto rekonstrukce posílí kulturní dědictví a identitu místní komunity.

0

Před 6 dny Adam Wágner

Nová cyklostezka propojí Paseky a sídliště

Město Zlín plánuje výstavbu nové cyklostezky, která propojí Zlínské Paseky a sídliště, čímž zlepší bezpečí a pohodlí cyklistů i chodců. Výstavba by měla začít před letními prázdninami a skončit do příštího léta. Město zároveň plánuje další cyklostezky, jednosměrky a rekonstrukci Havlíčkova nábřeží.

0

Před týdnem Adam Wágner

Vsetín otevřel nový dopravní terminál za 3,5 miliardy

Vsetín otevřel nový dopravní terminál pro vlaky a autobusy v hodnotě tří a půl miliardy korun, s významným přispěním z fondů EU. Modernizace starého nádraží trvala dva roky a město plánuje další vylepšení. Nový terminál má dvoupodlažní budovu, široké a zastřešené nástupiště a nový podchod s výtahy.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

AI: Jarošovy Vize pro Zlínský Kraj a Lekce z Texasu

Rozhovor s radním Zlínského kraje Jiřím Jarošem se týkal potenciálu umělé inteligence a jejího využití v rozličných oborech. Jaroš zdůraznil roli, kterou AI hraje ve zdravotnictví, vzdělávání i bezpečnosti. Diskutoval o cestě Texasu k technologickému centru a jak by tento model mohl sloužit jako inspirace pro Zlínský kraj.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Od začátku roku poklesla výstavba bytových projektů

Český stavební sektor zažil v prvním čtvrtletí 2024 pokles produkce o 4%. Pozemní stavitelství pokleslo o 7,4% a snížil se počet nových bytových projektů o 15,1%. Tato situace je způsobena nerovnováhou na trhu a válkou na Ukrajině, která zvyšuje ceny materiálů a snižuje počet pracovníků.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Opravy silnic zkomplikují život ve Zlíně

V létě roku 2024 dojde v Zlíně k částečnému uzavření třídy Tomáše Bati a části ulice Osvoboditelů. Značně omezen bude i průjezd kolem Kudlovské přehrady. Navzdory plánovanému provádění oprav v době prázdninového poklesu silničního provozu se očekávají komplikace.

0

Před týdnem Ester Vohradská

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

0

Před týdnem Adam Wágner

Liga vzkvétá - sponzoři navýšili příspěvky pětinásobně

Zatímco dosud bylo vypláceno 150 milionů korun ročně, nyní částka dosahuje téměř pětinásobku. Sponzoři jako O2 TV, Chance a Betano poskytli vysoké příspěvky, další možnosti se ještě řeší. Kluby očekávají významné zlepšení kvality ligy.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Fialova vláda schválila nový atomový zákon

Vláda Petra Fialy schválila novelu atomového zákona zaměřenou na rychlejší výstavbu jaderných bloků a zjednodušení povolovacích procesů. Zároveň byl projednán návrh zákona o Národní rozvojové bance a třetí antibyrokratický balíček. Ovocnářům a vinařům zasaženým mrazy by mohla pomoci záruka za dluhy Rozvojové banky.

0

Před 2 týdny Michaela Prokopová

Benzín a nafta překročily hranici 40 Kč/l

Ceny benzínu a nafty v ČR dosáhly nejvyšších úrovní od minulého roku, přičemž benzín pokořil hranici 40 Kč/l. Za tímto nárůstem stojí faktory jako napětí na Středním východě a výkyvy měn.

0

Před 3 týdny Adam Wágner

Řešení pro nedostupné bydlení?

V ČR je vlastní bydlení pro mnohé nedostupné, a to nejvíce postihuje mladé absolventy a rodiny s dětmi. Problém je nyní na státu, který by mohl přijmout opatření podobná Polsku, kde zavedli státem garantované 2% hypotéky. Další možností je zjednodušení procesu povolování nových staveb.

0

Před 3 týdny Adam Wágner

Nájemné bydlení zdražuje

Nájemné byty v Praze a dalších krajských městech se v poslední době zdražily. Byty 2+kk nyní stojí v Praze 19 000 Kč, zatímco 1+kk jsou za 14 000 Kč. Růst cen nájmů je důsledkem různých faktorů na trhu nemovitostí a ekonomiky. Poptávka po nájemním bydlení zůstává vysoká, což zvyšuje ceny.

0

Před měsícem Lenka Hubingerová

Nájem nebo hypotéku?

Vlastní bydlení na hypotéku výhodnější z pohledu budování majetku. Na druhé straně, nájemné bydlení je preferováno těmi, kteří nechtějí být vázáni na jedno místo. V některých městech, jako je Praha, je nájem finančně výhodnější, zatímco v ostatních, jako je Ostrava, jsou náklady na obě varianty srovnatelné.

0

Před měsícem REGIONPLZEN.CZ
UNIWEB - weby od lidí pro lidi