ZPRÁVY AKTUALITY Zlínský kraj

Umělé květiny: Trend, který přináší krásu a praktičnost do každého domova

V dnešním světě se umělé květiny stávají jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si dopřát krásu přírody bez nutnosti jejího plýtvání. Vítáme vás ve světě umělých květin a dekorací, kde každá květina přináší nejen estetický zážitek, ale i trvalou hodnotu.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Zlín se rozroste: Až 500 nových bytů pro mladé rodiny, seniory a lékaře

Zlínští zastupitelé se snaží zajistit nové byty pro mladé rodiny. Aktuálně se staví dům Na Slanici s 28 byty, další projekty jsou v přípravě. Plánuje se 20 domů po 20 bytech, s vysokou architektonickou kvalitou.

0

Před 2 dny Rebeka Schmidt

Chřiby: Objevte 15 km dlouhou stezku plnou přírodních krás a historie

Naučná stezka dlouhá 15 km v pohoří Chřiby nabízí přírodní a historické zajímavosti. Začíná u chaty Bunč, vede kolem přírodní památky Budačina a rezervace Záskalí a míjí Komínské skály.

0

Před 3 dny Michaela Prokopová

Krize dětské duše. Nové centrum pomůže ve Zlíně

Sebepoškozování mezi dětmi je na vzestupu a Česká republika má jen 170 dětských psychiatrů, což znamená dlouhé čekací doby na pomoc. Nové Centrum duševního zdraví ve Zlínském kraji by mělo situaci zlepšit do tří let. Psychiatrická nemocnice v Kroměříži je přetížena, stejně jako další krajské nemocnice.

5

Před 4 dny Adam Wágner

Klíčový semafor v Otrokovicích opět mimo provoz. Městu hrozí dopravní kolaps!

Dopravní křižovatka ulic Nadjezd a Komenského v Otrokovicích má opět nefunkční semafory, což způsobuje dopravní komplikace a zácpy. Situaci komplikuje i nadcházející hudební festival, který přiláká mnoho návštěvníků.

0

Před 5 dny Rebeka Schmidt

Nový přechod a bezpečnostní úpravy. Rekonstrukce Zlínské Vavrečkovy ulice

V městské části Zlína, Vavrečkově ulici, proběhnou významné rekonstrukční práce, zahrnující výměnu asfaltového povrchu a opravy kanalizace. Nový přechod pro chodce zlepší bezpečnost. Kvůli opravám se uzavře parkoviště. Práce proběhnou během letních prázdnin, ulice bude průjezdná od poloviny srpna.

0

Před 5 dny Rebeka Schmidt

Unikátní šperky a poklady Velké Moravy. Nová výstava v Archeoskanzenu Modrá!

Cenné šperky a jedinečné archeologické nálezy z Velkomoravy budou představeny v nové výstavě "Elity Velké Moravy" v podzemní expozici Archeoskanzenu Modrá. Kurátor Luděk Galuška zdůraznil, že přeprava byla pečlivě zabezpečena. Expozice, nákladná na výstavbu, bude splňovat přísné evropské standardy a ukáže mimo jiné náušnice, prsteny a originální zvon z 9. století. Otevření proběhne 20. června a doporučuje se rezervace.

0

Před 6 dny Ester Vohradská

Ve Valašském Meziříčí vzniká 30 nových bytů pro seniory za 250 milionů

V Valašském Meziříčí chystá radnice nový bytový dům pro seniory na J. K. Tyla! Projekt nabídne třicet moderních bytů 1+kk a má vyřešit nedostatek kapacit. Očekávané náklady se pohybují kolem 250 milionů korun. Podobné iniciativy sledují i jiná města, jako je Slavičín a Kroměříž.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Zámek v Napajedlích otevírá brány veřejnosti pro referendum

V neděli 2. června 2024 se v Napajedlech díky spolupráci soukromého majitele a iniciativy Otevřeme srdce města otevřely pro veřejnost brány zámku. Tato akce má za cíl podpořit odkoupení zámku a parku městem za 133 milionů korun. Iniciativa usiluje o vyhlášení referenda a k tomu potřebuje získat 1127 podpisů.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Malenovice sužují nehody a nedostatek parkovacích míst. Co bude dál?

Problémy s parkováním v Malenovicích vedly k nehodám a komplikacím v dopravě. Místní obyvatelé vyjadřují nespokojenost s nedostatkem parkovacích míst, a město Zlín plánuje nové parkovací projekty, včetně parkovacích domů a zavedení modrých zón. Podobné problémy řeší i další města.

0

Před týdnem Adam Wágner

Talentovaný Slončík míří do Plzně. Nový začátek po sestupu Zlína!

Mladý talent Slončík se prosadil ve Zlíně, kde v sezóně 2023 odehrál třicet zápasů a vstřelil pět branek. Po sestupu Zlína do druhé ligy přestupuje do Plzně, kde vidí příležitost k dalšímu růstu. Oceňuje směr a fungování klubu a těší se na účast v evropských pohárech.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Most přes Moravu bude levnější: Zrušení průplavu přineslo úspory!

Stavba mostu přes řeku Moravu ve Starém Městě bude jednodušší a levnější díky zrušení plánů na průplav Dunaj-Odra-Labe. To umožní obcím rozvoj infrastruktury a turistických projektů, jako je přístaviště Slovacko. Někteří ekologové varují před možným zneužitím uvolněných pozemků developery.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Zámek v Kroměříži září v novém po rekonstrukci!

Arcibiskupský zámek v Kroměříži prošel rozsáhlou obnovou, financovanou převážně z evropských dotací. Projekt zahrnoval opravy střechy, restaurace sálů a zpřístupnění nových prostor. Mezi novinky patří muzeum arcibiskupské gardy a balkonové sály. Návštěvníci nyní mohou obdivovat komplexní krásu zámku, zapsaného na seznamu UNESCO.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Otrokovice - nová záchranářská základna za 139 milionů

Nová výjezdová základna v Otrokovicích pro záchranářské týmy je kompletně vybavená a plně funkční, s trenažérem pro řidiče sanitních vozidel a zázemím pro biohazard tým. Základna nabízí větší bezpečnost, prostor pro školení a přípravu na mimořádné události.

0

Před 2 týdny Rebeka Schmidt
UNIWEB - weby od lidí pro lidi