ZPRÁVY AKTUALITY Zlínský kraj

DSZO zavádí e-platby, chystá integraci se Zetkou

Dopravní společnost Zlín-Otrokovice (DSZO) zavádí elektronické platební metody, jako je aplikace Fairtiq a vlastní e-shop pro nákup jízdenek. DSZO také zachovává papírové jízdenky.

0

Před 5 dny Jiřina Suchorová

Retrospektiva Reného Hábla ve zlínské galerii

Retrospektivní výstava Reného Hábla v krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně představuje tvorbu významného zlínského malíře a pedagoga. Jeho hravé kompozice s tenkou obrysovou linkou zkoumají poetické a futurologické příběhy.

0

Před 6 dny Miroslav Pucholt

Kroměříž odhalí pomník biskupa Karla II. z Lichtensteinu-Castelcorna před Arcibiskupským zámkem

Město Kroměříž plánuje postavit čtyřmetrový památník olomouckému biskupovi Karlu z Lichtensteinu - Castelcorna, který se podílel na rozvoji města v 17. století.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Levandulové království na Velehradě láká návštěvníky

Rygl objevil lásku k zahradničení už v dětství. Na Velehradě s rodinou založil projekt Levandule Velehrad. Přes počáteční potíže s růstem levandulí dosáhli úspěchu. Zahrada nyní láká návštěvníky a nabízí workshopy.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Zlínská zoo slaví: Tygří mládě roste a prospívá

Zlínská zoologická zahrada ohlásila narození tří mláďat tygra ussurijského, z nichž jedno ve dvou měsících prospívá. Zdravotní stav mláděte byl potvrzen teprve nedávno. Sameček zůstává s matkou v zázemí, kde ho můžete sledovat přes kamery.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Deště ohrožují sklizeň: Řepka a pšenice v ohrožení na Vsetínsku

Na Vsetínsku, konkrétně ve společnosti Agrotech Poličná, zazněly obavy kvůli častým dešťům, které narušují sklizeň. Řepka a pšenice jsou ohroženy, a problémem je vyplavování důležitých látek ze zrn, což snižuje kvalitu obilí.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Jubilejní Masters of Rock: Judas Priest a Bruce Dickinson táhnou davy

Ve Vizovicích začal jubilejní dvacátý ročník festivalu Masters of Rock. Očekává se až dvacet tisíc návštěvníků. Hlavní hvězdy jsou Judas Priest a Bruce Dickinson. Program nabídne desítky kapel během čtyř dnů.

0

Před týdnem Adam Wágner

Zlín čelí dopravnímu chaosu - uzavírky klíčových cest

Ve Zlíně začíná náročné dopravní léto, kdy silničáři uzavřou klíčové cesty v centru. Řidiči čelí dlouhým čekacím dobám, a město opravuje několik důležitých ulic najednou.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Bolesti chodidel a kolen při běhu

Běh je pro nás přirozený pohyb, který by měl být i zdravý. Ovšem ne vždy to platí stoprocentně. Pojďme se podívat, proč nás někdy mohou bolet paty, chodidla, kolena, kyčle a záda, a jak s tím lze efektivně pracovat.

10

Před týdnem Mediální skupina Region24

Onsemi investuje do čipové výroby v Rožnově pod Radhoštěm

Investice americké společnosti onsemi do výroby čipů v Česku za 44 miliard korun odstartuje největší zahraniční projekt v historii země. Ministr průmyslu Jozef Síkela považuje státní pobídky za klíčové a podporuje projekt, i když Martin Kolovratník má pochybnosti.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd

Radnice ve Zlínském kraji chystají investice do sportovišť

Chropyně pokračuje v plánu na výstavbu sportovní haly navzdory neúspěšné žádosti o dotaci. Město má dohodu s dodavatelem a projekt je v pokročilé fázi. Starosta Michal Vlasatý plánuje kombinovat dotaci s úvěrem. Halu za max. 100 milionů korun vybudují na místě bývalého házenkářského hřiště.

0

Před 4 týdny Lenka Hubingerová

Teplárna v Uherském Hradišti přejde z uhlí na plyn

Státní fond životního prostředí zahájí přijímání žádostí o dotace z programu HEAT zaměřeného na modernizaci tepláren a odklon od uhlí. Ve čtvrté výzvě je připraveno dvacet miliard korun.

0

Před 4 týdny Rebeka Schmidt

Hasiči varují: Nepodceňujte bezpečnost na vodě

Hasiči varují: Na vodě nepřeceňujte síly a vždy dbejte na bezpečnost. Vodácká sezóna začala, a je tedy nutné pamatovat na pravidla, aby se předešlo nehodám. Děti by měly mít vždy plovací vestu, a alkohol na vodu nepatří.

0

Před 4 týdny Ester Vohradská

Zlín po protestech snižuje daň z nemovitosti o 16 %

Zlín se po protestech občanů rozhodl snížit daň z nemovitosti průměrně o 16 %. Opozice označila snížení za nedostatečné a kosmetické. Daň z nemovitosti letos výrazně stoupla kvůli státním opatřením, což vyvolalo nespokojenost obyvatel. Město nyní sníží výnos o 40 milionů, což bude ovlivňovat místní rozpočet.

0

Před 4 týdny Jiří Padevěd
pivní lázně s ubytováním