Offline

Levandulové království na Velehradě láká návštěvníky

Rygl objevil lásku k zahradničení už v dětství. Na Velehradě s rodinou založil projekt Levandule Velehrad. Přes počáteční potíže s růstem levandulí dosáhli úspěchu. Zahrada nyní láká návštěvníky a nabízí workshopy.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

Deště ohrožují sklizeň: Řepka a pšenice v ohrožení na Vsetínsku

Na Vsetínsku, konkrétně ve společnosti Agrotech Poličná, zazněly obavy kvůli častým dešťům, které narušují sklizeň. Řepka a pšenice jsou ohroženy, a problémem je vyplavování důležitých látek ze zrn, což snižuje kvalitu obilí.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

Brankářská krize Sigmy - nový trenér, nové naděje

Gólmanské problémy SK Sigma Olomouc pokračují. Brankář Matúš Macík udělal několik chyb, Tomáš Digaňa také zklamal a Jakub Trefil nedostal šanci. Trenér brankářů Lovásik odešel, nový trenér je Otakar Novák. Sigma hledá stabilitu v bráně, zváží hostování a příchody brankářů.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Chřiby: Objevte 15 km dlouhou stezku plnou přírodních krás a historie

Naučná stezka dlouhá 15 km v pohoří Chřiby nabízí přírodní a historické zajímavosti. Začíná u chaty Bunč, vede kolem přírodní památky Budačina a rezervace Záskalí a míjí Komínské skály.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Česká delegace na oslavách sv. Cyrila a Metoděje v Sofii

Valná hromada Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje v Sofii podtrhující jejich vliv na slovanskou kulturu, se souběžně s významným bulharským svátkem účastnila také česká delegace s náměstkem hejtmana Zlínského kraje Lubomírem Traubem.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Zlínské tržiště v novém kabátě - víkendové programy, nevídané akce

Nově zrekonstruované tržiště v Zlíně, i přes nepříznivé počasí, hodnotí duben úspěšně. Plánuje přitahovat lidi víkendovými programy a přináší nový koncept tržiště s mimořádnými akcemi. Od 30. května tržiště rozšíří nabídku v rámci zlínského filmového festivalu.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Fialova vláda schválila nový atomový zákon

Vláda Petra Fialy schválila novelu atomového zákona zaměřenou na rychlejší výstavbu jaderných bloků a zjednodušení povolovacích procesů. Zároveň byl projednán návrh zákona o Národní rozvojové bance a třetí antibyrokratický balíček. Ovocnářům a vinařům zasaženým mrazy by mohla pomoci záruka za dluhy Rozvojové banky.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Kulinářský svátek světových chutí ovládne Holešov!

Food Day Festival v Holešově slibuje nezapomenutelný zážitek plný světových kulinářských specialit. Návštěvníci budou moci ochutnat tradiční italské těstoviny, exotické asijské pokrmy nebo oblíbené burgery. Vstupné činí 65,- Kč, pro děti do 6 let zdarma. Festival proběhne zítra 11.5. 2024.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Kunovické koupaliště uzavřeno

Vrchní vedení Kunovic rozhodlo o dočasném uzavření místního koupaliště kvůli havarijnímu stavu. Připravuje se studie na jeho rekonstrukci a efektivnější využití areálu. Zatím není jasné, kdy bude koupaliště opět v provozu. Uzavření ovlivní místní obyvatele i turisty.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Galavečer představil dvanáct významných osobností kraje

Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš ocenil na slavnostním galavečeru dvanáct významných osobností z medicíny, školství, kultury, sportu a dalších oblastí. Ocenění za dlouholetou práci a přínosy pro rozvoj Zlínského kraje.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Otevření Derflanských sklepy

Derflanské otevřené sklepy nabízí klidné prostředí bez davů a hluku. Setkání 25. května 2024, od 14:00 do 20:00 s možností pikniku, vína a dobré atmosféry. Začátky na adrese Pod Vinohrady 285 nebo Na Kopci 68.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Turistické putování cyrilometodějskou trasou

Turistická a poutní sezona propojuje historii a kulturu České republiky a Slovenska putováním po Cyrilometodějské stezce z Kopčan do Mikulčic. Cesta nabízí zastavení plná historie a unikátních památek, jako je kostel sv. Markéty Antiochijské a Slovanské hradiště v Mikulčicích.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Saharský písek ustupuje

Meteorologové hlásí konec smogové situace, způsobené Saharským pískem. Postupně se zlepšuje vzduch v České republice, i v Moravskoslezském kraji. Lidé s dýchacími a srdečními potížemi by měli být opatrní.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ