Offline

Ve Valašském Meziříčí vzniká 30 nových bytů pro seniory za 250 milionů

V Valašském Meziříčí chystá radnice nový bytový dům pro seniory na J. K. Tyla! Projekt nabídne třicet moderních bytů 1+kk a má vyřešit nedostatek kapacit. Očekávané náklady se pohybují kolem 250 milionů korun. Podobné iniciativy sledují i jiná města, jako je Slavičín a Kroměříž.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

Zámek v Napajedlích otevírá brány veřejnosti pro referendum

V neděli 2. června 2024 se v Napajedlech díky spolupráci soukromého majitele a iniciativy Otevřeme srdce města otevřely pro veřejnost brány zámku. Tato akce má za cíl podpořit odkoupení zámku a parku městem za 133 milionů korun. Iniciativa usiluje o vyhlášení referenda a k tomu potřebuje získat 1127 podpisů.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

Zámek v Kroměříži září v novém po rekonstrukci!

Arcibiskupský zámek v Kroměříži prošel rozsáhlou obnovou, financovanou převážně z evropských dotací. Projekt zahrnoval opravy střechy, restaurace sálů a zpřístupnění nových prostor. Mezi novinky patří muzeum arcibiskupské gardy a balkonové sály. Návštěvníci nyní mohou obdivovat komplexní krásu zámku, zapsaného na seznamu UNESCO.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

Zlín odchytává přemnožené nutrie, obyvatelé je mají přestat krmit

Město Zlín zahájilo odchyt nutrií v Bartošově čtvrti z důvodu jejich přemnožení. Externí firma odchytila 17 jedinců a radnice mapuje další oblasti výskytu. Obyvatelé jsou vyzýváni, aby nutrie nekrmili. Odchytové akce mají snížit populaci těchto invazivních hlodavců a minimalizovat jejich dopad na ekosystém.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Filmové klapky září na Zlín Film Festivalu

Salon filmových klapek opět zazářil na Zlín Film Festivalu, s příspěvky od známých i nových umělců včetně devadesátiletého Antonína Vojtka. Klapky jsou vystaveny v obchodním centru Zlaté jablko do 27. května a poté budou draženy 2. června.

Blog
Před 4 týdny
REGIONZLIN.CZ

Vsetín otevřel nový dopravní terminál za 3,5 miliardy

Vsetín otevřel nový dopravní terminál pro vlaky a autobusy v hodnotě tří a půl miliardy korun, s významným přispěním z fondů EU. Modernizace starého nádraží trvala dva roky a město plánuje další vylepšení. Nový terminál má dvoupodlažní budovu, široké a zastřešené nástupiště a nový podchod s výtahy.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Liga vzkvétá - sponzoři navýšili příspěvky pětinásobně

Zatímco dosud bylo vypláceno 150 milionů korun ročně, nyní částka dosahuje téměř pětinásobku. Sponzoři jako O2 TV, Chance a Betano poskytli vysoké příspěvky, další možnosti se ještě řeší. Kluby očekávají významné zlepšení kvality ligy.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Den otevřených dveří na Zámku Litenčice

Podstatzští Thonsern vysadili nestandardní plodinu – vinohrad – u svého zámku Litenčice. S produkcí však nečekají na první hrozny, ale již loni vyráběli suché jablko cider, které prodávají pod značkou Apple Deer. Nabízí je v kavárně Velo Café v Kroměříži nebo v místním obchodě. Zámek Litenčice se navíc postupně rekonstruuje a jedno z jeho křídel slouží jako zázemí pro zemědělství a lesnictví.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Prskavec chce dvě medaile z Paříže

Jiří Prskavec sní o zisku dvou olympijských medailí ve dvou různých disciplínách na hrách v Paříži, inspirován úspěchem Jessiky Foxové. Po zlatě v kajaku na olympiádě v Tokiu se soustředí také na kánoi.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Raketový skok daně z nemovitostí může otřást realitním trhem

Sazby daně z nemovitostí v ČR vzrostly v průměru o 80 %. Nové výměry daní jsou rozeslány od poloviny dubna a jejich nezaplacení může vést k finančním sankcím. Obce mohou navíc zvýšit místní koeficient daně, což může vést k dalším nárůstům.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Historická auta, holubi míru a svatohostýnské požehnání: Poutní slavnost plná překvapení!

21. května 2024 se koná poutní slavnost "Morava 2024" na Svatém Hostýně, spojená se soutěží elegance historických vozidel a požehnáním auto a moto veteránům. Program zahrnuje mši svatou za mír, vystoupení sborů, vypuštění holubic míru a výstavu dřevorytu Svatého Kryštofa.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Česká armáda hledá specialisty na nové letouny F-35

Česká armáda začíná shánět odborníky pro své nové letouny F-35. Pro každý letoun bude potřeba 15-25 specialistů, mimo jiné i z oblasti IT, bezpečnosti a datové analýzy. Univerzita obrany v Brně otevře nový obor pro výcvik pilotů a specialistů. První letouny F-35 by měly dorazit do ČR v roce 2031.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Slovácké vinice v krizi - mrazy zničily až 100% úrody

Vinaři na Slovácku čelí následkům nízkých teplot, které oslabily vinice a způsobily ztrátu úrody. Vinař Zbyněk Vaďura z Polešovic hlásí ztráty okolo 50 %, zatímco v Kudlovicích bylo zničeno 100 % úrody. Situace vyžaduje značné úsilí na obnovu vinic.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Gastronomický festival - zábava pro celou rodinu!

Na gastronomickém festivalu návštěvníky čeká světová směs chutí od amerických klasik po exotické speciality. Nabídka zahrne mimo jiné mexické, španělské a egyptské pokrmy.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Fryštát zavádí a poplatky za parkování, omezuje dopravu

Fryštát zavedl poplatky za parkování ve středu města a otevřel nové parkoviště u smuteční síně s nižší sazbou. Tím chce město zmírnit dopravní zácpu. Také zavedlo parkovací karty a omezení rychlosti na 30 km/h v centru města.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ