Offline

Unikátní šperky a poklady Velké Moravy. Nová výstava v Archeoskanzenu Modrá!

Cenné šperky a jedinečné archeologické nálezy z Velkomoravy budou představeny v nové výstavě "Elity Velké Moravy" v podzemní expozici Archeoskanzenu Modrá. Kurátor Luděk Galuška zdůraznil, že přeprava byla pečlivě zabezpečena. Expozice, nákladná na výstavbu, bude splňovat přísné evropské standardy a ukáže mimo jiné náušnice, prsteny a originální zvon z 9. století. Otevření proběhne 20. června a doporučuje se rezervace.

Blog
Před 6 dny
REGIONZLIN.CZ

Hlavní postava metanolové kauzy, Jiří Vacula, na svobodě

Distribuční postava metanolové kauzy, Jiří Vacula, byl podmínečně propuštěn na svobodu po odpykání více než dvou třetin 15letého trestu za prodej smrtícího metanolu. Jeho svědectví pomohlo rozkrýt případ, při němž zemřelo 48 lidí. Metanolová aféra vedla k přijetí přísnějších zákonů a zlepšení kontroly výroby alkoholu.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Adam Růžička končí v NHL kvůli "lajně"

Bratislavský hokejista Adam Ružička, který hrál za Dynamo Pardubice, byl v roce 2017 draftován Calgary Flames. Po třech letech na farmě odehrál za Flames 114 zápasů. Jeho kariéra v NHL byla narušena incidentem s kokainem. Video sám zvěřejnil na sociální síti. Přestoupil do Spartaku Moskva.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Novinky a akční slevy od osmi top značek karavanů

Těšit se můžete na novinky od osmi renovovaných značek karavanů a obytných vozů, jako Mobilvetta, Laika, Eura Mobil, Fendt Caravan, Vantourer, Etrusco a McLouis. Každá značka nabízí unikátní vlastnosti, které vyhoví různým potřebám a preferencím. Nechybí ani atraktivní akční slevy.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Zrekonstruované tržiště Pod Kaštany otevřeno

Zlínské tržiště Pod Kaštany prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, která byla potřeba kvůli dlouhodobě zanedbanému stavu. Práce zahrnovaly modernizaci a zlepšení ekologických aspektů prostoru. Projekt respektoval potřeby památkové péče a uživatelů tržiště.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Stavby na Moravě a Baťově kanálu budou zpožděny

Stavby přístavů a plavebních komor na řece Moravě a Baťově kanálu na Zlínsku se zpožďují kvůli námitkám ekologických organizací. Přístaviště v Napajedlích a rekreační přístav ve Starém Městě u Uherského Hradiště jsou pozastaveny kvůli požadavkům na ochranu přírody a biologickou rozmanitost.

Blog
Před 4 týdny
REGIONZLIN.CZ

Historický úspěch - Zlínská zoo uvítala šest mláďat kapybar

Ve zlínské zoo se narodilo šest mláďat kapybar, což je historicky nejpočetnější odchov. První měsíc byli pod dohledem matky, nyní jsou ve výběhu Jaguar Trek. Kapybary zoo chová už 35 let a odchovala 80 mláďat.

Blog
Před 4 týdny
REGIONZLIN.CZ

Opravy silnic zkomplikují život ve Zlíně

V létě roku 2024 dojde v Zlíně k částečnému uzavření třídy Tomáše Bati a části ulice Osvoboditelů. Značně omezen bude i průjezd kolem Kudlovské přehrady. Navzdory plánovanému provádění oprav v době prázdninového poklesu silničního provozu se očekávají komplikace.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Hasič obviněn z nečinnosti při ekologické havárii na řece Bečvě

Hasič Jiří Pochyla čelí obviněním za údajnou nečinnost při havárii, kdy kontaminovaná řeka způsobil masivní úhyn ryb. Státní zástupce tvrdí, že Pochyla nezajistil rychlý odběr vzorků vody ani průzkum toku řeky.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Rekonstrukce na zimním stadionu Uherský Ostroh

Na zimním stadionu v Uherském Ostrohu probíhá revitalizace chladicího systému ledové plochy. Nový systém bude šetrnější k životnímu prostředí a ekonomičtější. Rámcový rozpočet práce je 24,5 milionu korun.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Dva roky uzavřený úsek cyklostezky u Napajedel kvůli stavbě mostu

Stavební práce komplikují jízdu cyklistů podél Baťova kanálu. Dvě části cyklostezky jsou přerušeny, jedna kvůli stavbě dálničního mostu (dokončení 2025), druhá kvůli opravě plavební komory (uzavřeno do 3. května).

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Vsetín musí omluvit a vyplatit odškodnění Romům

Nejvyšší soud uložil městu Vsetín odškodnit vystěhované romské rodiny za nucené přesídlení na Jesenicku. Starosta Jiří Čunek kritizoval rozhodnutí Ústavního soudu, který nepřijal žádost města o odklad vykonatelnosti odškodnění.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Přejezdy v Otrokovicích uzavřeny

Uzavírka železničních přejezdů ve Zlíně a Otrokovicích způsobí komplikace v dopravě. Trolejbusy č. 2 a 6 ze Zlína budou přejmenovány na 2X a 6X, cesta bude zpožděná o několik minut. Linky 8 a 9 budou zkráceny na 8X a 9X.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v Izraeli nebude

Izrael se kvůli současnému válečnému stavu musel vzdát pořádání Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v příštím roce. Evropská gymnastická unie uvedla, že rozhodnutí bylo nezbytné pro zajištění bezpečnosti sportovců z celé Evropy.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Atraktivní kanceláře mimo Prahu lákají do krajských měst

Regionální kancelářské trhy v Brně a Ostravě lákají investory díky nižším nákladům a vysoké kvalitě prostor. Studie společnosti Colliers ukazuje, že poptávka v těchto městech roste, například o 43 % v Brně a 127 % v Ostravě.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ