Offline

Krize dětské duše. Nové centrum pomůže ve Zlíně

Sebepoškozování mezi dětmi je na vzestupu a Česká republika má jen 170 dětských psychiatrů, což znamená dlouhé čekací doby na pomoc. Nové Centrum duševního zdraví ve Zlínském kraji by mělo situaci zlepšit do tří let. Psychiatrická nemocnice v Kroměříži je přetížena, stejně jako další krajské nemocnice.

Blog
Před 4 dny
REGIONZLIN.CZ

Malenovice sužují nehody a nedostatek parkovacích míst. Co bude dál?

Problémy s parkováním v Malenovicích vedly k nehodám a komplikacím v dopravě. Místní obyvatelé vyjadřují nespokojenost s nedostatkem parkovacích míst, a město Zlín plánuje nové parkovací projekty, včetně parkovacích domů a zavedení modrých zón. Podobné problémy řeší i další města.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

Zlínská radnice spouští soutěž na rekonstrukci zámku

Zlínská radnice zahajuje veřejnou soutěž na rekonstrukci zámku podle vítězného návrhu architekta Pavla Mudříka. Projekt bude obsahovat obnovu fasády, vstupních prostor a střechy, vč. společenských sálů, a využití podkroví. Finální dokumentace a stavební povolení se očekávají do roku.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Birmančevič nejlepším hráčem sezóny, Matějovský osobností ligy

Anketa Ligové fotbalové asociace odhalila vítěze sezóny 2023/2024. Veljko Birmančevič byl oceněn jako nejlepší hráč a cizinec sezony díky 16 gólům a 11 asistencím v dresu Sparty Praha. Marek Matějovský z Mladé Boleslavi získal titul osobnost ligy. Nejlepším objevem sezony se stal Tom Slončík ze Zlína.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Pelta a Kratochvílová na odvolání - vrchní soud rozhodne

Soudní proces od úterý do čtvrtka zahrnuje Miroslava Peltu a Simonu Kratochvílovou, kteří se odvolali proti odsouzení. Státní zástupce také podal odvolání proti osvobozujícím rozsudkům pro některé obžalované. Vrchní soudce může rozsudek zrušit, potvrdit nebo změnit.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Hlavní závod v Brumov - Bylnici již 25. května

Hlavní závod se koná v Brumov-Bylnici 25. května 2024 ve 12:00 s prezentací závodníků do 11:45. Dětské závody pro kategorie PŘEDŠKOLÁCI a MLADŠÍ PŘÍPRAVKA startují v 9:00 s prezentací do 8:45. Všichni závodníci musí projít registrací pro přidělení startovního čísla.

Blog
Před 4 týdny
REGIONZLIN.CZ

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

Blog
Před 4 týdny
REGIONZLIN.CZ

Luhačovice investují 850 tisíc do obnovy sakrálních staveb

Město Luhačovice plánuje investovat 850 tisíc korun do oprav sakrálních staveb v Polichně, Řetechově a Kladné Žilíně. V Polichně bude opravena kaplička, v Řetechově zvonice a v Kladné Žilíně socha. Tyto rekonstrukce posílí kulturní dědictví a identitu místní komunity.

Blog
Před 4 týdny
REGIONZLIN.CZ

Nová cyklostezka propojí Paseky a sídliště

Město Zlín plánuje výstavbu nové cyklostezky, která propojí Zlínské Paseky a sídliště, čímž zlepší bezpečí a pohodlí cyklistů i chodců. Výstavba by měla začít před letními prázdninami a skončit do příštího léta. Město zároveň plánuje další cyklostezky, jednosměrky a rekonstrukci Havlíčkova nábřeží.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Z Kudlovské přehrady udělá Zlín rekreační ráj

Městská rada Zlína plánuje revitalizaci Kudlovské přehrady a její transformaci na rekreační zónu. Prvními kroky budou odstranění lodi Běrka a vyčištění dna přehrady z osmi metrů bahna. Navrhuje se zde také vybudování plovoucích lázní.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Benzín a nafta překročily hranici 40 Kč/l

Ceny benzínu a nafty v ČR dosáhly nejvyšších úrovní od minulého roku, přičemž benzín pokořil hranici 40 Kč/l. Za tímto nárůstem stojí faktory jako napětí na Středním východě a výkyvy měn.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Řešení pro nedostupné bydlení?

V ČR je vlastní bydlení pro mnohé nedostupné, a to nejvíce postihuje mladé absolventy a rodiny s dětmi. Problém je nyní na státu, který by mohl přijmout opatření podobná Polsku, kde zavedli státem garantované 2% hypotéky. Další možností je zjednodušení procesu povolování nových staveb.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

O policejní školu v Holešově je velký zájem

Střední policejní škola v Holešově láká nadějné kandidáty z celé České republiky, přestože může přijmout jen omezený počet studentů. Letos se přihlásilo 550 uchazečů, ale škola může kvůli kapacitě zapsat jen 120 z nich. Absolventi školy jsou velmi žádaní, což láká další studenty k přihlášení.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Nový partner české fotbalové ligy

Českou fotbalovou ligu čeká velká změna. Novým generálním partnerem se stává sázková kancelář Chance, která nahradí Fortunu. Chance přispěje částkou 260 milionů korun, což je výrazný nárůst oproti předchozím 80 milionům od Fortuny.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZLIN.CZ